بطری PET

درفام؛ از تجربه تا تخصص در تولید بطری PET

شرکت درفام با پشت سر گذاشتن سابقه‌ای قابل قبول در تولید انواع بطری PET توانسته است، تجربه‌ای بسیار را با تکیه بر تخصص کارکنان خود به دست آورد. ما این تجربه را به شکل خدمات مشاوره با تولیدکنندگان صنایع مختلف در زمان سفارش محصولات PET در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم.

شرکت درفام بر اساس نیاز مشتریان خود بسته به صنعتی که در آن فعالیت دارند با نظارت بر مراحل طراحی قالبهای بطری PET از ساخت نمونه بر اساس پرینت سه بعدی تا نصب قالب و تولید محصول نهایی، بهترین محصولات بسته‌بندی را در طرح‌ها، رنگ‌ها و حجم‌ها برای کاربردهای گوناگون با اتکا به ماشین آلات پیشرفته و تمام اتوماتیک خود با بهره گیری از سیستم هوای فشرده کاملاً پاک ( Oil – free compressed Air) در مراحل تولید و ارسال بطری PET برای مشتریان خود تضمین می کند.

برای سفارش محصول و یا دریافت مشاوره کافی است با بخش سفارش محصول یا خدمات مشاوره تماس بگیرید تا بهترین محصولات PET با بالاترین کیفیت و قیمت رقابتی به شما عرضه شود.

دنیای رنگارنگ بطری‌ PET

بطری PET به گروهی از انواع بطری‌های پلاستیکی گفته می‌شود که برای ساخت پیش‌محصول یا پریفرم (preform) آن‌ها، از ماده PET یا پلی‌اتیلن ترفتالات (Polyethylene Terephthalate) استفاده شده است. این بطری‌ها از انواع قابل بازیافت هستند و به خاطر مزیت‌های گوناگونی که دارند در صنایع مختلفی از آن‌ها استفاده می‌شود. از جمله صنایعی که در بخش بسته‌بندی از بطری‌های PET استفاده می‌کنند، می‌توان به صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی، آرایشی و بهداشتی اشاره کرد.

دسته‌بندی بطری‌ PET

بطری‌های PET را می‌توان به شیوه‌های گوناگونی دسته‌بندی کرد. برای مثال یک شرکت تولید‌کننده می‌تواند بر اساس کاربرد این بطری‌ها در صنایع مختلف و محصول یا محتوای درون بطری آن‌ها به انواع بطری نوشابه، دوغ، آب‌میوه، الکل، گلاب، آب معدنی، روغن خوراکی، شور، ترشی، مربا، مارمالاد، روغن خودرو، آب رادیاتور، انواع دارو، شوینده، ادویه، سموم، بطری‌های کوچک اشانتیون و بطری با ظرفیت بالا دسته‌بندی کند.

راه دیگر دسته‌بندی این محصولات، میزان حجم آن‌ها است. این نوع از دسته‌بندی نیز چندان دقیق نیست و به شرکت تولیدکننده و نیاز مشتریان بستگی دارد. برای مثال برخی شرکت‌ها بطری PET را در انواع حجم: 20 تا 100 سی‌سی، 101 تا 500 سی‌سی، 501 سی‌سی تا 1 لیتر، 1 تا 1.5 لیتر، 2 تا 3 لیتر و 4 تا 5 لیتر تقسیم‌بندی می‌کنند. در ادامه با یکی از سیستم‌های تقسیم‌بندی براساس انواع کاربرد آشنا می‌شویم.

نوشیدنی‌ها (Beverages)

نوآوری و تمایز در صنعت تولید انواع نوشیدنی نقشی اساسی دارد. میزان تقاضا در این صنعت، ارتباط مستقیمی با نوع بسته‌بندی محصول، از نظر ویژگی‌های فنی و طراحی آن دارد. کارایی مناسب، وزن کم بطری، سهولت استفاده، نوآوری در طراحی، تولید پایدار و قابلیت بازیافت برخی از ویژگی‌هایی است که باید در این زمینه مورد توجه تولیدکنندگان قرار گیرد. شرکت درفام با قیمت‌های رقابتی، بهترین بسته‌بندی را در زمینه بطری PET انواع نوشیدنی به شما ارائه خواهد داد.

شیر و لبنیات (Milk and Dairy)

محافظت کامل از محصول، طراحی زیبا و جذاب بطری، شرایط مناسب بطری برای حمل از مهمترین ویژگی های مورد نیاز برای بسته بندی محصولات لبنی به شمار می‌آیند که کاربرد هوای فشرده پاک (oil free) در تولید بطری شیر و محصولات لبنی ضروری و بسیار حائز اهمیت است. از سوی دیگر عموم مشتریان دغدغه زیادی در زمینه سلامتی محصولات لبنی دارند و همانطور که پیشتر گفتیم، محصولات PET با روش تولید هوای فشرده پاک جزو بهترین محصولات در صنایع بسته بندی از نظر سلامتی هستند.

محصولات مراقبتی و شوینده در منزل (Home Care)

طراحی خوب، ایمنی، عملکرد مناسب و سهولت استفاده از ویژگی‌های مورد انتظار برای بسته‌بندی انواع محصولات مراقبتی و شوینده‌ها است. تخلیه بهینه باقیمانده محصول و استفاده از مواد PET بازیافتی نیز در تولید بطری‌ها و ظروف در این بخش ضرورت دارد.

محصولات غذایی (Food)

تولید محصولات بسته‌بندی مواد غذایی از نظر نوع مواد غذایی، شیوه استفاده از بسته‌بندی محصول و تنوع مواد غذایی نوعی چالش برای تولیدکنندگان ظروف و بطری PET و تولیدکنندگان مواد غذایی است. تامین خواسته‌ها و سلیقه مشتریان و مقررات قانونی و بهداشتی نیز در این زمینه اهمیت دارد. همچنین استفاده از مواد PET در صنعت بسته‌بندی مواد غذایی همواره رو به افزایش است.

محصولات آرایشی و بهداشتی (Beauty Care)

انتظارات صنایع تولیدکننده محصولات آرایشی و بهداشتی در زمینه تنوع در انواع بسته‌بندی محصولات بالا است. تامین این خواسته نیازمند توانایی در ساخت قالب‌های گوناگون برای تولید انواع ظروف و بطری با فن‌آوری پیشرفته است. ما در شرکت درفام این امکان را برای صاحبان صنایع تولید مواد آرایشی و بهداشتی فراهم کرده‌ایم.

بسته بندی صنعتی و شیمیایی

بازار صنایع مختلف از جمله شیشه پاک کن، ضد یخ، آب مقطر و … به بسته‌بندی‌هایی با استحکام و ایمنی کافی و در عین حال زیبایی نیاز دارد که شفافیت بسته بندی و نمایان بودن محصول داخل آن موضوعی مهم در مبحث بازار شناختی می باشد که بطری های PET در اشکال و ابعاد مختلف که استفاده از آن ها را نیز آسان می کند راهکاری مناسب می باشد.

بسته‌بندی دارویی (Pharmaceutical Packaging)

بسته‌بندی انواع داروهای جامد و مایع از انواع شربت‌ها، عصاره‌های دارویی گیاهی، قرص‌ها، کپسول‌ها و پودرها، با استفاده از ظروف و بطری‌های PET ممکن است و در حال حاضر نیز در صنایع دارویی کاربرد بسیار دارد. دقت در طراحی و کسب مجوزها در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

قیمت بطری PET

بطری‌های PET با توجه وزن، حجم، طراحی، رنگ، ویژگی‌های استحکام و کاربرد، قیمت‌های متفاوت دارند؛ اما در هر صورت، این نوع از بسته‌بندی از انواع دیگر بسته‌بندی مانند بطری‌های شیشه‌ای و فلزی و حتی بطریهای پلی اتیلن تزریق بادی بسیار ارزان‌تر است. همچنین بطری‌های PET اگر به صورت عمده سفارش داده شوند، هزینه محصول نیز کمتر خواهد بود.

مزایای استفاده از بطری‌های PET در بسته‌بندی انواع محصولات

بطری‌های PET به دلیل خواص ماده اولیه‌ای که از آن تولید می‌شوند، نسبت به انواع بطری‌های نگهدارنده دیگر مزیت‌هایی دارند که باعث جذب مشتریان به این نوع بطری شده است. برخی از مزیت‌های استفاده از بطری PET در صنایع بسته‌بندی محصولات عبارتند از:

 • مقاومت در برابر شکستگی
 • مقاومت در برابر ضربات
 • مقاومت در برابر سرما و گرما
 • مقاومت در برابر نفوذ گازها
 • وزن بسیار کم
 • حجم بیشتر
 • ارزان بودن نسبت به ظروف بسته‌بندی شیشه‌ای و فلزی
 • جذب بسیار کم عطر و طعم محصول
 • قابلیت بازیافت
 • قابلیت تولید در سایزهای مختلف
 • قابلیت تولید در شکل‌های مختلف

آیا ماده اولیه بطری PET سمی است؟

پلی‌اتیلن ترفتالات PET از نظر بیولوژیکی ماده‌ای خنثی محسوب می‌شود و هیچ‌نوع حساسیت پوستی نیز ایجاد نمی‌کند. اگر بلعیده یا استنشاق شود، خطرناک نیست. این ماده علاوه بر انسان، هیچ‌گونه خطری برای حیوانات و دیگر موجودات زنده از نظر سمی بودن ندارد. همچنین نتایج آزمایش‌های Ames و مطالعه بر روی DNA سنتزی نشان داده است که PET هیچ‌گونه تاثیر مخربی در ساختار ژن‌ها ندارد.

مشاوره رایگان بسته‌بندی

اگر برای بسته بندی محصولات خود، سوالاتی در ذهن دارید که نیازمند راهنمایی بیشتری هستید می توانید فرم زیر را پر نمایید تا در اولین فرصت، جهت مشاوره و راهنمایی بصورت رایگان با شما تماس بگیریم.

Call Now Buttonتماس با درفام