تکنولوژی و ماشین آلات

درفام با پشتوانه بهترین تکنولوژی و ماشین آلات پیشرفته

تکیه بر دانش و تخصص برای تولید پیچیده‌ترین و زیباترین محصولات پلیمری مورد نیاز در صنعت بسته‌بندی کافی نیست و این‌کار نیازمند انواع تکنولوژی و ماشین آلات پیشرفته است. ما در شرکت درفام توانسته‌ایم به کمک برترین ماشین‌آلات روز جهان در صنایع تزریق پلاستیک، بهترین محصولات را با جدیدترین فناوری‌های روز دنیا تولید کنیم.

از مزایای محصولات شرکت درفام می‌توانیم به کیفیت محصولات از نظر استحکام و ضربه‌پذیری با توجه به نوع محصولی که در آن قرار می‌گیرد اشاره کنیم. درفام با تجربه تولید محصولات پلیمری برای بسیاری از تولیدکنندگان، با نیازهای انواع صنایع غذایی، دارویی و آرایشی و بهداشتی آشنا است و می‌تواند بهترین مشاوره را به شما در بخش بسته‌بندی محصولات بدهد. با سفارش محصول مورد نظر خود به شرکت درفام، زیبایی و استحکام را در بسته‌بندی به‌طور همزمان تجربه کنید.

نقش تکنولوژی و ماشین الات پیشرفته در تولید محصولات پلیمری

امروزه استفاده از محصولات پلیمری در صنایع بسته بندی کاربرد بسیاری یافته است. تنها یک نمونه از این محصولات یعنی بطریهای PET نوشابه های گازدار با تیراژی میلیونی در هر روز در دنیا در حال تولید است. اما تولید محصولات پلیمری بدون در اختیار داشتن ماشین آلات و دستگاه های پیشرفته و اگاهی از فن آوری نوین صنعت تزریق پلاستیک ناممکن است. در ادامه این مطلب از شرکت درفام با نقش تکنولوژی و ماشین آلات پیشرفته و روش های قالبگیری در تولید محصولات پلیمری آشنا میشویم.

قالب‌گیری تزریق بادی (INJECTION BLOW MOULDING SYSTEM)

روش قالب گیری تزریق بادی با گرم کردن پلیمر مربوطه در واحد تزرق آغاز میشود و مواد نیمه مذاب از دور نازل تزریق به صورت استوانه ای وارد واحد قالب گیری میشوند. قالب پس از بسته شدن این مواد مذاب استوانه ای شکل را در خود جای داده و همزمان با دمیدن هوا در داخل این استوانه، مواد تشکیل دهنده این استوانه به جداره داخلی قالب میچسبند و شکل قالب را به خود میگیرند. همزمان عملیات خنک کاری قالب توسط آب چیلر انجام میشود تا شکل محصول نهایی ثابت گردد. در نهایت اضافه مواد در قسمتهای بالا و پایین توسط واحد کاتر برش خورده و محصول کامل و نهایی تولید میگردد.

قالب گیری تزریق کششی بادی (INJECTION STRETCH BLOW MOULDING SYSTEM)

فناوری قالب‌گیری بادی کششی (ISBM) نیز دارای دو روش است؛ قالب‌گیری بادی کششی یک‌مرحله‌ای (Injection Stretch Blow Moulding 1-Step) و قالب‌گیری بادی کششی دو مرحله‌ای (Injection Stretch Blow Moulding 2-Step).

قالب‌گیری بادی کششی یک‌مرحله‌ای هزینه‌های تولید را تا 25 درصد کاهش می‌دهد؛ زیرا هر دو مرحله تولید لقمه یا پریفرم (Preform) و تولید محصول نهایی در یک دستگاه انجام می‌شوند. تفاوت این روش با روش قالب‌گیری بادی اکستروژن در این است که در این روش علاوه بر دمیدن باد به درون لقمه، لقمه از بخش انتهایی توسط یک بازو کشیده می‌شود. در روش قالب‌گیری بادی کششی دو مرحله‌ای مواد اولیه ابتدا به شکل لقمه اولیه یا پریفرم ساخته می‌شوند. بعد از خنک شدن، برای آماده شدن برای مرحله بعد، این محصولات در دستگاهی دیگر حرارت می‌بینند و درون قالب قرار می‌گیرند؛ سپس دو عمل همزمان دمیده شدن هوا و کشش پریفرم انجام می‌شود تا محصول نهایی تولید شود. قابلیت ایجاد قطعات حجیم و امکان فروش لقمه‌های تولید شده به دیگر کارخانه‌ها از مزایای روش قالب‌گیری بادی کششی دو مرحله‌ای است. تولید محصول در هر دو روش قالب‌گیری بادی کششی باعث می‌شود سطح تماس بین ملکول‌های PET بیشتر و فضای خالی بین آنها کاهش یابد و محصول نهایی استحکام بیشتری داشته باشد.

قالب‌گیری تزریقی (INJECTION MOULDING SYSTEM)

قالب گیری تزریقی یا روش تزریق پلاستیک ساده ترین و پرکاربردترین روش تولید محصولات پلیمری است. این روش با استفاده از ماشین آلات تزریق پلاستیک انجام میشود. در این روش ماده اولیه که به صورت گرانول میباشد بسته به نیاز از طریق مخازن بزرگی که مربوط به سیستم خشک کن میباشد رطوبت گیری شده و وارد واحد اکسترودر میگردد و یا اینکه مستقیما وارد واحد اکسترودر میگردد. پس از این مرحله بسته به نوع قالب گیری فرایند تولید محصول کامل میشود.
از روش قالب گیری تزریقی برای تولید درب بطری، پریفرم و طیف وسیعی از قطعات پلاستیکی استفاده میشود. مواد اولیه مورد استفاده در این سیستم ممکن است از انواع پلی کربنات، پلی استایرن، پلی اتیلن، پلی اتیلن ترفتالات، پلی پروپیلن یا پلی وینیل کلراید باشد.

برای تولید محصولات PET به چه ماشین‌آلاتی نیاز داریم؟

تکنولوژی و ماشین آلات پیشرفته در صنعت تولید PET نقشی اساسی دارند. فناوری‌های متعدد تولید محصولات PET به کمک ماشین‌آلات پیشرفته در این صنعت انجام می‌شوند. ماشین‌آلات تولید در هر یک از فناوری‌های تولید محصولات PET، با ماشین‌آلات فناوری‌های دیگر تفاوت دارند؛ همچنین در هریک از این فناوری‌ها نیز می‌توانیم با هزینه بیشتر، ماشین‌الاتی با مکانیزم‌های مدرن‌تر، سریع‌تر و با ایمنی بیشتر بخریم. برخی از ماشین‌آلات شرکت درفام برای تولید محصولات PET را با هم مرور می‌کنیم:

خط تولید پریفرم PET

صنعت تولید پریفرم جزو صنایع بسیار حساس و اصطلاحا HI-TECH و گرانقیمت میباشد که خود به انواع مختلفی تقسیم میشود. از پریفرم های معمولی تا پریفرم های مخصوص محصولاتی که باید به صورت گرم پر و بسته بندی شوند که اصطلاحاً HOT FILL نامیده میشوند تا تکنولوژی های جدید در تولید پریفرم چند لایه (Multi Layers) که در افزایش کیفیت و حفظ و نگهداری بهتر محصولاتی مانند ماءالشعیر، شیر و حتی نوشابه های گازدار دارند.
اساساً نقش تکنولوژی و انتخاب ماشین آلات و قالب نقش تعیین کننده ای در کیفیت پریفرم تولیدی داشته و توجه به ماشین آلات تولید پریفرم بسیار حائز اهمیت میباشد. ما در شرکت درفام بهترین خطوط تولید را برای تولید پریفرم با کیفیت انتخاب کرده ایم تا بتوانیم بر اساس نیاز مشتریان خود رضایت آنها را به همراه داشته باشیم.

خط تولید بادکن پریفرم PET

ماشین آلات بادکن پریفرم جهت تبدیل پریفرم به بطری استفاده میشوند و این ماشین آلات رنج بسیار گسترده ای از نظر کیفیت، ظرفیت و نوع محصولی که تولید میکنند را شامل میشود. از دستگاه های بادکن دستی که فرایند تولید آنها همراه با دخالت دست انسان بوده و ظرفیت های بسیار پایین دارند تا ماشین آلات نیمه اتومات، و اتومات با طرفیت کم تا ماشین آلات با تکنولوژی های بسیار پیشرفته که با کیفیت ترین بطریها را با کمترین وزن ممکن در عین استقامت قابل قبول تولید نموده و تیراژ آنها بعضا تا 50 هزار بطر در ساعت نیز میباشد. در خطوط بادکن PET علاوه بر ماشین بادکن سیستم هوای فشرده مورد نیاز نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و بسته به صنایع مختلف مخصوصا صنایع غذایی و لبنی پاک بودن هوای فشرده بسیار حائز اهمیت است. ما در شرکت درفام از بهترین تکنولوژی ها برای تولید بطری استفاده میکنیم و توجه ویژه ای به موضوع کیفیت نشان میدهیم.

Call Now Buttonتماس با درفام