محصولات تزریقی – بادی

درفام؛ نگاه موشکافانه در تولید انواع محصولات تزریق بادی

محصولات تزریق بادی شاخه‌ای از انواع محصولات پلیمری هستند که در صنعت بسته‌بندی کاربرد بسیار گسترده ای دارند. تنوع در طرح و رنگ و فرم پذیری عالی به منظور ارائه راهکارهای خلاقانه بسته بندی، قیمت رقابتی و به صرفه از جمله مزیتهای این نوع بسته بندی می باشد. ما در شرکت درفام میتوانیم انواع مختلفی از این محصولات را با کاربری‌های مختلف در اختیار مشتریان خود قرار دهیم.

محصولات تزریق بادی چگونه محصولاتی هستند؟

محصولات تزریق بادی بادی به کلیه محصولات پلیمری گفته می‌شود که با انواع روش‌های قالب‌گیری بادی و با شیوه دمیدن هوا در ماده اولیه بصورت مذاب تولید می‌شوند. این روش برای تولید انواع محصولات نگهدارنده و ظروف و بطری‌های محصولات نهایی در صنایع بسته‌بندی استفاده می‌شود.

انواع محصولات تزریق بادی

در روش قالب‌گیری بادی، محصولات بادی متنوعی برای بسته‌بندی انواع محصولات دارویی، غذایی و شیمیایی تولید می‌شود. تولید محصولات بادی انقلابی در صنایع بسته‌بندی ایجاد کرده است و روزبه‌روز دامنه استفاده از این محصولات گسترش می‌یابد. در ادامه با برخی از گروه‌های محصولات بادی در صنعت بسته‌بندی آشنا می‌شویم.

بطری سموم (Poison Bottle)

از محصولات بادی می‌توان در بسته‌بندی انواع مایعات سمی، آفت‌کش‌ها، مایعات ضد قارچ و علف‌کش‌ها استفاده کرد. این محصولات می‌توانند از انواع یک‌لایه یا چندلایه باشند. ماندگاری مواد در درون این محصولات نیز بسیار بالا است. با مزایای این نوع از محصولات آشنا می‎شویم:

  • مقاومت در برابر حلال‌هایی با پایه روغن و الکل
  • مقاومت در برابر فروپاشی
  • اندازه‌های متفاوت

بطری مواد شوینده و مراقبت در منزل (Home Care)

با روش قالب‌گیری بادی می‌توان محصولات متنوعی را به عنوان بطری‌ها و ظروف مایعات شوینده و مراقبتی در منزل تولید کرد. ما در شرکت درفام می‌توانیم انواع گوناگونی از این محصولات را به شما پیشنهاد بدهیم و یا محصول اختصاصی شما را تولید کنیم. از مزایای این محصولات می‌توان به این موراد اشاره کرد:

  • امکان تخلیه پسماند به طور بهینه
  • بازیافت پذیری این نوع محصولات
  • امکان طراحی اختصاصی محصول

بطری روغن موتور (Motor Oil)

بازار انواع روغن موتور و روان‌کننده‌ها به بسته‌بندی دارای استحکام بالا با سهولت در استفاده نیاز دارد. محصولات شرکت درفام در این زمینه دارای میزان نفوذناپذیری بالا، طراحی مناسب و بازیافت پذیری هستند. طراحی این محصولات نیز به گونه‌ای است که باز و بسته کردن درب این محصولات آسان باشد.

ظروف محصولات آرایشی و بهداشتی (Personal Care)

صنعت تولید محصولات آرایشی و بهداشتی در بخش بسته‌بندی، نیازمند تنوع، زیبایی، سهولت استفاده و استحکام است. صاحبان این صنایع با وسواس ویژه‌ای محصولات پلاستیکی از انواع ظروف و بطری‌ها را در اشکال مختلف با طراحی اختصاصی سفارش می‌دهند. طراحی اختصاصی این محصولات بر مبنای نوع محصول و مواد آرایشی و بهداشتی، نوع استفاده از آن و براساس اهداف برند انجام می‌شود.

پیشینه قالب‌گیری بادی

ایده قالب‌گیری بادی برگرفته از روش سنتی تولید حباب‌ها و ظروف شیشه‌ای است که صدها سال قدمت دارد. تولید محصولات بادی با مواد اولیه پلی‌استر ابتدا در اواخر قرن نوزدهم میلادی آغاز شد و در قرن بیستم، شرکت‌های مانند شرکت هارتفورد ایمپایر (Hartford Empire) محصولاتی مانند تزئینات درخت کریسمس را به این شیوه تولید کردند. سرانجام تولید انبوه بطری‌های پلاستیکی از سال 1939 میلادی در آمریکا آغاز شد و در سرتاسر دنیا رواج یافت.

قالب‌گیری بادی اکستروژن

روش قالب‌گیری بادی اکستروژن با گرم کردن پلیمر مربوطه در واحد تزریق آغاز می‌شود و مواد نیمه مذاب از دور نازل تزریق به صورت استوانه ای وارد واحد قالب گیری می شوند. قالب پس از بسته شدن این مواد مذاب استوانه ای شکل را در خود جای داده و همزمان با دمیدن هوا در داخل این استوانه، مواد تشکیل دهنده این استوانه به جداره داخلی قالب می چسبند و شکل قالب را به خود می گیرند. همزمان عملیات خنک کاری قالب توسط آب چیلر انجام می شودتا شکل محصول نهایی ثابت گردد. در نهایت اضافه مواد در قسمت های بالای و پایین توسط واحد کاتر برش خورده و محصول کامل و نهایی تولید می گردد. مزایای این روش عبارتند از:

  • هزینه پایین تولید و تنوع قالب
  • تنوع رنگ و شکال
  • امکان تولید انواع محصولات با اشکال متفاوت و پیچیده

مشاوره رایگان بسته‌بندی

اگر برای بسته بندی محصولات خود، سوالاتی در ذهن دارید که نیازمند راهنمایی بیشتری هستید می توانید فرم زیر را پر نمایید تا در اولین فرصت، جهت مشاوره و راهنمایی بصورت رایگان با شما تماس بگیریم.

Call Now Buttonتماس با درفام